Ορειβασία Αναρρίχηση Ρολλερσκι Αλπικό Σκι Δίαθλο Σκι Δρόμων Αντοχής Χιονοσανίδα (Snowboard) eosvolos.gr eosvolos.gr
%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%20-%20%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD
[12-03-13]
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2013

Στο Φαλακρό της Δράμας ταξίδεψε το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Μαρτίου ο αθλητής μας Κυριαζής Δημήτρης ,και κατέλαβε την 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου και στο αγώνισμα των 7,5χλμ σπρίντ στην κατηγορία των Εφήβων .

Αξίζει να αναφερθεί οτι για 28η φορά κέρδισε τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος στο Δίαθλο ο Τσακίρης Αθανάσιος του Ε.Ο.Σ Δράμας , στην κατηγορία των Ανδρών, στέλνοντας το μήνυμα ότι δύσκολα θα βρεθεί και τα επόμενα χρόνια Έλληνας αθλητής με την ποιότητα του. Οι αγώνες ήταν υψηλού επιπέδου και δικαίωσαν τις προσπάθειες των οργανωτών (ΕΟΣ Δράμας), αλλά οι κάκιστες καιρικές συνθήκες εμπόδισαν τη διεξαγωγή του ατομικού αγωνίσματος την επομένη ημέρα (Κυριακή 10/3/13).

Μοιραστείτε το με τους φίλους σας στο Facebook.