Ορειβασία Αναρρίχηση Ρολλερσκι Αλπικό Σκι Δίαθλο Σκι Δρόμων Αντοχής Χιονοσανίδα (Snowboard) eosvolos.gr eosvolos.gr
%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%20-%20%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD
[13-11-12]
03/04/2009 Ελπιδοφόρα τα αποτελέσματα σε αγώνες Χιονοσανίδας

Πιστοί στο ραντεβού τους με τις επιτυχίες ήταν οι αθλητές του ΕΟΣ Βόλου το περασμένο σαββατοκύριακο στο άθλημα της χιονοσανίδας.

Ο Τάσος Ζαρκάδας μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση κατέκτησε την 3η θέση σε διεθνή αγώνα border cross στο Bansko της Βουλγαρίας, σε 60 συμμετέχοντες, επιβεβαιώνοντας την ανοδική του πορεία. Αυλαία με 3 χρυσά μετάλλια στο πανελλήνιο της χιονοσανίδας από τους αθλητές του ΕΟΣ. Συγκεκριμένα στον αγώνα που έγινε στο χιονοδρομικό κέντρο του Καιμάκτσαλαν στις 28 και 29 Μαρτίου, ο Δημοσθένης Παύλος κατέκτησε μία 1η και μία 4η θέση στην κατηγορία ανδρών, η Ελένη Δικαιάκου δύο 1ες θέσεις στις κορασίδες και ο Γιώργος Κολημήτρας μία 3η και μία 4η θέση στους παίδες. Η χιονοσανίδα είναι ένα διαρκώς αναπτυσσόμενο άθλημα στην Ελλάδα και ο ΕΟΣ Βόλου για την ερχόμενη χιονοδρομική περίοδο σχεδιάζει μία μεγαλύτερη αγωνιστική ομάδα με τα ανάλογα αποτελέσματα.

Μοιραστείτε το με τους φίλους σας στο Facebook.