Ορειβασία Αναρρίχηση Ρολλερσκι Αλπικό Σκι Δίαθλο Σκι Δρόμων Αντοχής Χιονοσανίδα (Snowboard) eosvolos.gr eosvolos.gr
%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%20-%20%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD
[27-02-19]
Μετάλλια στο Καιμακτσαλάν για τον Ζαρκάδα

Πολύ καλή εμφάνιση σε δύο χιονοδρομικά κέντρα και τρία χιονοδρομικά αθλήματα είχαν οι αθλητές του ΕΟΣ Βόλου το Σαββατοκύριακο 23 και 24 Φεβρουαρίου 2019. Συνολικός απολογισμός μεταλλίων 2 ασημένια και ένα χάλκινο.

Στο Χιονοδρομικό Κέντρο Καϊμακτσαλάν , πραγματοποιήθηκε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τη μία μέρα και Κύπελλο Ελλάδος την άλλη ,στα αθλήματα της Χιονοσανίδας και του Ελεύθερου σκι , με τα αγωνίσματα του bordercross και ski cross αντίστοιχα . Ο αθλητής του συλλόγου μας Ζαρκάδας Αναστάσιος κατέκτησε 2 ασημένια μετάλλια στη Χιονοσανίδα , ένα στο Κύπελλο Ελλάδος και ένα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα . Παράλληλα επειδή ο αγώνας ήταν και διεθνής με αθλητές από άλλες τέσσερις χώρες κατέλαβε μια 7η και μια 8η θέση στην κατάταξη του διεθνή αγώνα . Στο Ελεύθερο σκι είχαμε μια 4η θέση από τον Δημητρώφ Απόστολο και μια 6η θέση από τον Τζίμα Νικήτα στον αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, λαβάνοντας 6η και 10η θέση αντίστοιχα στον διεθνή.

Το ΔΣ και τη Τεχνική Επιτροπή Χιονοδρομίας του ΕΟΣ Βόλου συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριες για τις επιτυχίες τους που συνεχίζουν να κρατάνε ψηλά την πορεία του ΕΟΣ Βόλου από το 1930

Μοιραστείτε το με τους φίλους σας στο Facebook.